Męski Smoking

Smoking jest współczesnym wyznacznikiem eleganckiej mody wieczorowej. W kolejności formalnych ubiorów mężczyzn znajduje się poniżej fraka, który od zawsze był zasadniczym przedstawicielem stylu „white tie”. W obecnych czasach jest synonimem najwyższej klasy i szyku. Jakie zasady wiążą się z noszeniem smokingu i kiedy należy go zakładać?
Smoking to jeden z uroczystych strojów męskich, który szybko zyskał na popularności. Współcześnie jest najchętniej zakładanym strojem podczas podniosłych uroczystości. Urzeczywistnia on zasady stylu „black tie”, który wymagany jest podczas oficjalnych przyjęć odbywających się po zmroku. To fundamentalna zasada związana ze smokingiem. Co więcej, powinien on być uszyty z wysokogatunkowego materiału w kolorze czarnym lub granatowym. Rzadziej spotykany jest jasny smoking („tropikalny”), który może pojawić się wyłącznie podczas letnich, eleganckich przyjęć. Przeciwne zasadom są hybrydy smokingu w jasnych barwach lub kolorze bordo, czy butelkowej zieleni.
Wiernie wobec zasad, klasyczna marynarka smokingowa posiada klapy szalowe pokryte błyszczącym jedwabiem, bądź satyną. Z satyny lub jedwabiu powinny być wykonane również guziki oraz lampasy na spodniach. Myślą przewodnią takiego zabiegu jest atrakcyjny wygląd smokingu w światłach jarzeniowych, które towarzyszą wszystkim wieczornym przyjęciom i galom. Mniej popularne, choć dopuszczalne są marynarki dwurzędowe z szerszymi klapami.
Poza marynarką, w smokingu nie mniej istotne są idealnie skrojone spodnie. Pozbawione mankietów, za to nienachalnie wzbogacone w lampasy po bokach. Ważne jest, aby zadbać o ich odpowiednią długość oraz szerokość. Celem podkreślenia męskiej sylwetki, w smokingu powinien znaleźć się szeroki pas, który pomoże ukryć niechciane krągłości. Wybierajmy te z błyszczącego materiału w kolorze spodni. Główną rolą pasa jest podniesienie estetyki wyglądu mężczyzny. Pas łączy się z białą koszulą, którą również obejmują pewne wytyczne. Pierwsze skrzypce gra kolor, który nie ulega negocjacji. Smokingową koszulę cechują mankiety ze spinkami oraz plisa ukrywająca guziki. Klasyczny kołnierzyk wykańcza jedwabna kokarda będąca sensem nazwy „black tie”, a właściwie „black bowtie”.
Warto przemyśleć również buty oraz dodatki. W brustaszy marynarki powinna znaleźć się poszetka złożona w sposób prezydencki. Z kolei butonierkę zdobić winien biały goździk. Takie niuanse znacząco wpływają na wytworność smokingu. Klamrą smokingowej stylizacji są buty, które występują wyłącznie w kolorze czarnym. Postawmy na klasyczne oxfordy. Rażącym błędem jest wybór innych modeli butów, zwłaszcza w odcieniach brązu.
Każdego mężczyznę przygotowującego się do ważnego wydarzenia lub uroczystości zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem klasycznych męskich smokingów oraz garniturów marki . Marka mając na uwadze opisane wyżej zasady oraz w odpowiedzi na tradycje klasycznej mody męskiej tworzy szykowne ubiory formalne. Gwarancją satysfakcji klientów jest najwyższa klasa produktu, a także kunsztowna dbałość o detale i estetykę wykończeń. Szeroki asortyment marki pozwoli każdemu mężczyźnie na stworzenie kompletnej stylizacji wieczorowej oraz looku prosto z czerwonego dywanu.